Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Január 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Výcvik v preprave po železnici


Výcvik v preprave po železnici  

Príslušníci Práporu logistiky Hlohovec vykonali 3. - 4. apríla 2019 útvarové zamestnanie vo výcviku v preprave po železnici. Samotnej praktickej časti predchádzala časť teoretická, ktorá bola vykonaná v priestoroch práporu a ktorá pripravila profesionálnych vojakov na praktický výcvik vo vagónovaní rôznej vojenskej techniky.

Praktická časť výcviku sa konala v priestoroch železničnej stanice v Leopoldove. Úvodom zamestnania sa zúčastnení profesionálni vojaci zoznámili s bezpečnostnými opatreniami pri organizácii vojenských železničných prepráv. Vytvorených bolo celkovo šesť pracovísk, na ktorých sa realizoval praktický výcvik po jednotlivých oblastiach, a to: zabezpečenie ochrany a obrany síl a prostriedkov na železničnej stanici; označenie a povinnosti funkcionárov vojenského prevozu a celodennej zmeny vojenského prevozu na železničnej stanici a pri preprave; výstavba univerzálnej nakladacej oceľovej rampy, tzv. UNOR rampy; preberanie a odovzdávanie železničných vozňov; príprava železničných vozňov na nakladanie techniky; výcvik  vodičov a veliteľov vozidiel pri pohybe techniky na železničných vozňoch; zásady navádzania techniky a upevňovanie techniky na železničných vozňoch v súlade s platnými štandardami a predpismi.

Záverom výcviku veliteľ práporu podplukovník Richard Beniak vyjadril celkovú spokojnosť s priebehom teoretickej i praktickej časti, avšak podotkol, že ako aj pri iných výcviku, tak aj pri tomto sa nájde priestor na zlepšenie.


....,.,.,.,.,,,,,,,,

Autor: rtn.Ing. Miloš CSERY , Foto: des. Veronik BAFFIOVA - Dátum: 03.04.2019
Čítanosť: 592
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share